Pozytywne myślenie

Postaraj się aby wszystko to co Cię otacza sprawiało Ci radość mimo tego jaki ciężar w sobie nosisz. Zrozum, że większości osób nie interesuje Twój stan psychiczny i najchętniej dołożyli by Ci więcej bagażu na braki, które i tak są już wystarczająco obciążone. To prawda. Gorzka i bolesna ale wciąż prawda.

Nikt z zewnątrz nie musi znać Twoich smutków. Potrafisz sobie z tym poradzić. Dasz radę. Jeśli jednak zechcesz, podziel się swoim ciężarem ze swoim przyjacielem. Nie można Ci tego zabronić. Jest to nawet wskazane by wygadać się przed kimś. Chodzi o fakt, by mieć osobę, przy której możemy się otworzyć i jednocześnie mieć pewność, że nie zostaniemy osądzeni, ocenieni i nikt nie wytknie nam naszych błędów. Każdy potrzebuje akceptacji. Nie ma wyjątków i tylko wtedy, gdy ją dostaniemy czujemy, że możemy iść dalej. Czujemy, że to co zrobiliśmy w przeszłości nie zmienia faktu jaka może być nasza przyszłość, gdyż po to istniejemy aby uczuć się na swoich błędach, wyciągać z nich wnioski i iść dalej. Iść do przodu, bo najgorsze co możemy zrobić to użalać się nad sobą. „Czasu nie cofniemy” . Tak popularne zdanie, że aż straciło swój sens ale zatrzymaj się przy nim trochę.

 

Spójrz. Ty naprawdę nie cofniesz czasu, to co zrobiłeś, z czego nie jesteś dumy. To już było i nie zmienisz tego… ale czy to oznacza, że to nie było Ci potrzebne w życiu? Może właśnie to czego się teraz wstydzisz doprowadziło Cię do miejsca, w którym teraz stoisz. I co? nadal twierdzisz, że to błędy? Może te rzeczy nie działy się bez powodu? Może to wszystko jest po coś?
Pamiętaj Twoja przyszłość zależy od Ciebie. To Ty zdecydujesz o jej dalszym losie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?